Yerinde Balans Hizmeti

Yerinde balans alma servisinden önce, dengesizlikten şüphelenilen ekipman üzerinde ayrıntılı titreşim ve faz ölçümü ve analizi yapılır. Analiz sonucunda bir dengesizlik hatası tespit edilirse, yerinde balans işlemi başlatılır. Dengesizlik tipi faz analizi ile belirlenir (statik veya dinamik). Dengesizlik türüne göre, tek düzlem, çift düzlem veya çok düzlemli dengeleme işlemi gerçekleştirilir.

ORMEC mühendislik Bursa ve çevre illerde Yerinde Balans Hizmeti için genç ve dinamik bir sağlayıcıdır. Yerinde Balans hizmetlerimiz rotoru makineden sökmek veya fabrika dışına balans için göndermek zorunda kalmadan doğrudan makinelerin üzerinde gerçekleştirilebilir.

Yerinde Balans Alma

Bursa’daki Yerinde Balans Hizmetimiz, geliştirilen en gelişmiş Etkililik Katsayısı Yöntemi (ICM) dengeleme programlarından birini kullanarak gerçekleştirilir. Titreşim sensörleri ve temassız bir takometre, programın rotora uygulanacak (veya rotordan) alınacak düzeltme ağırlığının miktarını ve yerini hızlıca hesapladığı titreşim genliği ve faz verilerini elde etmek için kullanılır. Makinelerinizin kısa sürede sorunsuz şekilde çalışmasını sağlayabiliriz.

 

7/24 Yerinde Makineli Balans Ölçümü

Makinelerin balans ayarının gerçekleştirilmesinde kullanılan dengeleyici ekipmanlar TSE – ISO garantisinde gerçekleştirilir. Bu sayede herhangi bir sorunla karşı karşıya kalınmadan çok kısa süre zarfında tam anlamıyla en doğru adım atılmış olur. Bu da her açıdan tamamen profesyonelce gerçekleştirilen çözüm arasında bulunmaktadır.

Endüstriyel Makinelerin Balans Ayarında Dikkat Edilecekler

Balans ayarında öncelikle motorun titreşim şiddetinin son zamanlarda bir hayli artması balans ayarı takviyesi istediğinin en önde gelen göstergesi olarak karşımıza çıkar. Bununla birlikte yine bir diğer konu olarak makineli balans ölçüm işlemine yönelik aktarıldığı zaman gerekli teçhizatın ortaya konması mümkün mertebe dikkat çekilen niteliği bir arada tutuyor.

Periyodik Balans Ayarında Garantili Çözüm

Kurumsal olarak 7/24 anlayışla hizmet vermeye devam eden firmamız periyodik bakım gerçekleştirir. Bu sayede balans ayarında ortaya çıkacak herhangi bir dengesizlik durumuna karşı gerçekten de en iyi çözümleri bir arada tutarak çalışmasını sürdürecektir. Tümüyle aktarılacak bu nitelikleri bağlamında ele alındığı zaman da müşteri odaklı çalışma ilkesine bağlı kalınarak hareket edildiğini dikkate almak mümkün kılınır. Bu da her zaman ideal çözümlerin bir arada tutulması bağlamında aktarıldığı zaman kaliteden ödün verilmeksizin sunulan imkanı bir arada tutuyor.

IMG-20190724-WA0010

Makinelerinizin Yerinde Balans ve Vibrasyonu İçin;

Uzman Kataforez Yerinde Balans Alma İşlemi

Yetisen Servo Salyangoz Fan Balansı Alma İşlemi

+90(542) 311 10 22